Aktüel Yorum

Yürüyelim Arkadaşlar…..

Marş sol ki üç
Arkadaş yerini bil
Kemalin 5 metre arkasına gir
Çünkü sende bir mağdursun…..

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu meclisde, eliyle, gönlüyle teslim ettiği, eğitimi, bilimi, ilimi, laikliği insan hak ve özgürlüklerini, milletvekili dokunulmazlıklarını, hepsinin toplamı, Hukuk sistemini, yollarda aramaya koyulmuş. Bir çeşit ‘Gandiliğe’ soyunmuş.

Gandinin, bir keçiyle çıktığı yola, o doktorları, elit, etkin, tanınmış şahsiyetleri yanına alarak, halkın arkasında yürümelerine izin vererek, adalet arayışına koyulmuş.

Yol aydınlık, gelecek karanlık, Adalet dediğin, islam ülkelerinde ki yollarda, Çölde kalan mecnunun ‘su ver leyla’ der gibi aradığı bir dirhem dermanlık. Bulmak mı? Haşa… Ulu zatın iki dudağı arasındakı fermanlık, geriye kalan, aman bize ne oldu? diye yaşanılan çaresizlik pişmanlık….

Kemal Kılıçdaroğlu kendisini, ömrünün büyük bölümünü ırkçılığa karşı, mücadele ederek, cezaevlerinde açlık grevlerinde alanlarda, yollarda geçiren ve sonunda fanatik bir hindu tarafından, bir suikast sonucu öldürülen adı Yüce Ruh anlamına gelen Hindistanın lideri Gandinin yerine oturtmuş,

Bu bizim, kimliği saklı, birazda zakzaklı, inançı farklı, ideolojisi savsaklı, iktidara gelişi vak vaklı Kemal Kılıçdaroğlu, önce kontrollü darbe dediği darbeyle, gazilikle onurlandırılmış, daha sonra da 15 Temmuz Ruhuyla kutsanmış, Ruhluk mertebesine erişince de Anayasayı bir kere delmekle birşey olmayacağını sanmış, ötekileştirdikleri milletvekillerini godese yollayıp, sıra kendine gelincede hop hop hoplayıp ‘Kontrollü Adalet Yürüşü’ ile, türklüğün ve sunnı islamlığın sadeliği ve zerafetiyle şahlanacağına ve kutsal adaletın böyle tecelli inanmış biri.

Türkiyenin başına, tüm farklı kimliklere ve inançlara rağmen ‘Türk Sunnı Islam’ sentezini dayatan, istediklerinde Türklüğe, istediklerinde de sunni islama oynayan, adaletin topuzunu eline alıp, sürekli bir ötekinin, bir berikinin başına vuran, vuranları kutsayan, kendini imtiyazlı beyaz türk sanan, CHP lideri, kaybettiği adaletin topuzunu yolda bulur mu? Sonunda insanları adaleti bulamadık ama, topuzu elimde diye uyutur mu bilinmez?

Yol amanlı, etraf dumanlı, AKPnın duble yolları imanlı, okunmuş adalet taşları dermanlı, reisden icazet alma kıvamlı. Ay haziran……tamda devrimcilerin mehtabı seyretme zamanı.
Hadi arkadaşlar…. şimdi feryat figan isyanı…

Dağ başını duman almış
Gümüş dere durmaz akar….
Adalet Maltepeden bakar
Yürüyelim arkadaşlar….

Yürümekle yollar aşınmaz diyen, ülkenin adalet anlayışının kaymağının 50 yılını yiyen, adı üzerinde Adalet partisi başkanı Demirelin ruhunu kemalın ruhuyla yad etme kıvamına gelen, yürüyüşe katılalım arkadaşlar,

yürüyelim yer gök inlesin…..
Bizi çekemeyenler dinlesin
Ah adalet sen nerelerdesin….
Bağıralım arkadaşlar……

Chpde hak ve adalet arayışının a sını bırakmayan, tüm dünyaca kabullenilen, sahtekarlık yapılarak elde edilen referandumun sonuçlarını savsaklayan, halkın sokak hakkını gasbeden, sıra kendilerine gelincede sokağa çıkan, AKPnın ele geçirdiği adaletin topuzunu araklayacağına inanan, Kılıçdaroğlu ve onun A takımı dinlesin…

Hava sıcak yol uzun
Meclisi duman almış
Türklerin Adaleti meclisden kaçmış
bulup sahibine verelim arkadaşlar……

01.7.2017
Nebahat Dertli

Yazarın bir önceki yazısı
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamı engelleyerek iyi yapmışın, yazıya odaklanmakta fayda var.