Aktüel Dünya

“I. Hamburg Edebiyatçılar Buluşması”

bu yıl ilk buluşmamız olan ve adına “I. Hamburg Edebiyatçılar Buluşması” dediğimiz etkinliğimiz, 11 Haziran 2022 tarihinde, cumartesi günü saat 14-18.00 arasında, Haus der Familie, Bei der Schilleroper 15, 22767 Hamburg-Sternschnaze (Hinterhof) adresinde gerçekleştirilecektir.

Bir süre önce öncelikle Hamburg başta olmak üzere Almanya ve Avrupa çapında kendi yakın ilişkilerimizden yola çıkarak yapmış olduğumuz çağrıya hesapladığımızdan da çok ilgi gösterildi. Tarihsel anlamda büyük bir öneme sahip böylesi bir faaliyeti benzer öncellerinden ayıran en önemli özellik, Hamburg’da ilk defa bu şehirde yaşayan yazarların gerçekleştirecek olması.

Reklam

Geçen yılın sonralarında Yazar Süleyman Deveci’nin çağrısı ve idaresi altında ile bir araya gelen “Edebiyatçılar Grubu” bu güne kadar hep birlikte bir imza günü ve bir edebiyat etkinliği gerçekleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda iki şair ve bir de yayıncıyı toplantılarında ağırladılar. Şimdilik Hamburg ağırlıklı grupta Yazar Süleyman Deveci’nin dışında, Şair ve Yazar Okan Oruk, Yazar Gülderen Arık ve Yazar İlhami Akter edebiyat çalışmaları konusunda aktif faaliyette bulunuyorlar.

Düzenli buluşmaların birinde ortaya çıkan “Edebiyatçılar Buluşması” fikri nihayet önümüzdeki ay hayata uyarlanacak ve 11 Haziran’da Hamburg şehri, tarihinde ilk defa bu kadar çok yazar ve edebiyatçıya böylesi bir etkinlikte ev sahipliği yapacak.

“I. Hamburg Edebiyatçılar Buluşması”na alfabetik sırayla şu şair, yazar ve edebiyatçılar katılacaklar: Ali Yürekli (Hamburg), Behçet Algan (Hamburg), Dürsaliye Şahan (Londra), Gülderen Arık (Hamburg), Hakan Mertcan (Duisburg), İlhami Akter (Hamburg), Okan Oruk (Hamburg), Süleyman Deveci (Hamburg, Timur Öztürk (Londra) ve Yrd. Doç. Dr. Turgül Tomgüsehan (Kıbrıs).

Reklam

Edebiyatçılar buluşmasının bundan sonra Hamburg’da her yıl aynı tarihlerde düzenli olarak yapılması konusunda grup kararlı ve ısrarcı. Böylesi bir etkinlik ilk defa gerçekleştirilecek olmasına rağmen hesaplanandan fazla yazarın katılımcı olarak başvurması umut verdi.

Edebi dostluk ve sevgiyle,

Edebiyatçılar Grubu


 

EB / Aktüelsanat

portal için içerik derleyici
Yazarın bir önceki yazısı
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün