Aktüel Dünya

Zirvedeyim, sesin duyulmuyor

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt, sosyal medyada hedef gösterilmesinin ardından ve Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda Sırbistan’la oynayacakları final maçı öncesinde dikkat çekici bir paylaşım yaptı. Karakurt, maça saatler kala, İngilizce olarak “I’m on top, your voice is not heard” (Zirvedeyim, sesin duyulmuyor)” dedi.

KRİTİK MAÇ SAAT 21:00’DA

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2023 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda dün akşam İtalya’yı son sette 3-2 mağlup ederek finale yükseldi. C Grubu’nu lider bitiren A Milli Kadın Voleybol Takımı, bu akşam saat 21:00’de Sırbistan ile finalde karşılaşacak. Bu maçı da kazanması halinde, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olacak.

Takımın yıldız oyuncusu Ebrar Karakurt ise turnuva sırasında sosyal medyada sık sık nefret söylemi ile karşılaştı. Karakurt’a yönelik saldırılar, ‘Abdülhamid’ isimli bir sosyal medya kullanıcısının “Müslüman Türk milleti olarak sana tahammül etmeye devam ediyoruz…’” sözlerine “Boş yapma Abdülhamid” diyerek yanıt vermesi sonrasında arttı.

‘NE GÜZEL, ADINI ABDÜLHAMİT YAP, ONA BUNA HAKARET ET’

Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner Karakurt’un “milli takımdan ihraç edilmesi gerektiğini” savunurken, nefret söylemine eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de dahil oldu.

Sosyal medyada bu tür hedef göstermelere çok sayıda kişi tepki gösterirken, bu kişiler arasında yer alan gazeteci Fatih Altaylı da “Ne güzel bütün edepsiz troller adını Abdülhamit yapsın ve ona buna hakaret etsin. Yanıt verirsen ecdada hakaret etti diye hedef haline getirsinler. Bundan böyle bana laf söyleyen de Fatih Sultan Mehmet e hakaret etmiş olur haberiniz olsun. Edepsizler” dedi.

EB / Aktüelsanat

portal için içerik derleyici
Yazarın bir önceki yazısı
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamı engelleyerek iyi yapmışın, yazıya odaklanmakta fayda var.