HDP İstanbul binasına silahlı saldırı: Saldırgan polise sığındı!

HDP İstanbul Basın Komisyonu, “Bugün saat 15.00 dolaylarında HDP İstanbul İl binasına kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleşmiştir” dedi.

Açıklamaya göre, saldırıda 7 el ateş edildi. Şans eseri kimsenin yaralanmadığı saldırı ardından olay yeri inceleme ekipleri il binasına geldi.

ANF’nin edindiği bilgilere göre ateş eden kişi daha sonra binanın bulunduğu sokaktaki Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlığı binasına sığındı. Saldırganın, emniyet binasında olduğu öğrenildi.

Mezpotamya Ajansı’na göre olay yerindeki bir polis ile bazı yurttaşlar, saldırganın Salı günü de parti binasına Türk bayrağıyla girdiğini söyledi.

HDP, “Çeteler eliyle parti binalarımız bu tür saldırılara daha öncede maruz kaldı. Bu saldırıyla yöneticilerimiz, partililerimiz ve halkımız korkutulmak ve sindirilmek istenmektedir. Bu faşist ve çeteci saldırılar karşısında demokratik tepkimizi sonuna kadar kullanacağız” diye kaydetti.

Bu amaçla saat 16.30’da HDP’li vekiller, yöneticiler ve halkın katılımıyla il binası önünde basın açıklaması yapılacağı bildirildi.

Yazar EB / Aktüel Sanat

EB / Aktüel Sanat
portal için içerik derleyici

Öneri yazı

Direnişin sembolü Hundessa öldürüldü

“Yardımın dışarıdan gelmesini beklemeyin, bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir rüya. Ayağa kalkın, atınızı hazır edin …

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share