Aktüel Bugün

Bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında “terör örgütlerinin soytarısıdır” demişti. Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya yanıt gecikmedi.

Twitter hesabından Soylu’ya yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor” ifadelerini kullandı.

Reklam

Boğaziçi Üniversitesi’nde, öğrenciler tarafından düzenlenen rektör protestosuna desteğe giden CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında iktidar cephesinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kendisi DHKP-C militanıdır” diyerek hedef almasının ardından bu kez de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaftancıoğlu’na ağır hakaretlerde bulundu.

Reklam

KAFTANCIOĞLU’NDAN JET YANIT

Twitter hesabından yanıt veren CHP İstanbul İl Başkanı, Boğaziçi’li öğrencilerin Mahzuni Şerif’in “Yuh yuh” isimli türküsünü seslendirdikleri videoyu paylaşarak, “Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor, ‘aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim’ diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin. Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada” yanıtını verdi.

 

İLGİLİ HABER

Süleyman Soylu Canan Kaftancıoğlu'na yine 'terörist' dedi

Süleyman Soylu Canan Kaftancıoğlu’na yine ‘terörist’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında bir kez daha ‘terörist’ dedi.

 

‘TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SOYTARISI’ DEMİŞTİ

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır. DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no’lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır . MLKP’nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK’nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C’li Ebru Timtik… Sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece bir kaçıdır” demişti.

EB / Aktüelsanat

portal için içerik derleyici
Yazarın bir önceki yazısı
Kapalı
Başa dön tuşu