Azrail kostümü giyen avukat sahillerin açılmasını protesto etti

ABD’nin Florida eyaletinde Daniel Uhlfelder isimli bir avukat salgına rağmen plajların yeniden açılmasını Azrail kostümüyle protesto etti.

CNN’in haberinde, plajların açılmasının henüz erken olduğuna inanan Uhlfelder’in, plajlara kamusal erişimin sadık bir destekçisi olsa da pandemi sırasında insanların plajlara gitmesine izin verilmesinin hata olduğunu düşündüğü aktarıldı.

Uhlfelder’in bu kararın toplum sağlığını tehliye atabileceğini düşündüğü ifade edildi.

CNN’e konuşan avukat, “Tüm dünyadan eyaletimize gelecekler konusunda şu anda yeterli test, veri ve hazırlık noktasında değiliz” dedi.

Eyaletin plajları 4 Mayıs’ta yeniden açma planının öncesinde Uhlfelder, elinde tırpanıyla Florida sahilleri boyunca gezdi. Kararın ilk aşamasında restoranların ve mağazaların yüzde 25 kapasiteyle çalışmasına izin verileceği ifade edildi. Barların, sergi alanlarının ve spor merkezlerinin kapalı kalmaya devam edeceği belirtildi.

ABD’li avukat cuma ziyaret ettiği plajların “çok kalabalık” olduğunu söyledi.

Plajların ne kadar güzel ve çekici olduğunu biliyorum. Fakat durumu kontrol altına almak için önlem almazsak, virüs gerçekten ama gerçekten kontrolden çıkacak.

ABD’li avukatın bir televizyon kanalına verdiği röportajın videosunun Twitter’da 220 binden fazla etkileşim aldığı aktarıldı.

Uhlfelder’in ayrıca bu eylemi Demokrat aday adaylarına bir bağış kampanyası olarak da düzenlediği belirtildi.

John Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre, Florida eyaletinde en az 34 bin 728 koronavirüs vakası mevcut. Ayrıca bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle bin 314 kişinin de hayatını kaybettiği aktarıldı.

Öte yandan Florida Valisi Ron DeSantis, eyalette plajların açılması yönündeki kararı savundu ve cuma günü eyaletteki parkların da gelecek hafta açılacağını duyurdu.

DeSantis, ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmasına işaret ederek çalışmanın güneş ışığının, sıcaklığın ve nemin Kovid-19’u öldürdüğünü gösterdiğini söyledi. (CNN)

Yazar EB / Aktüel Sanat

EB / Aktüel Sanat
portal için içerik derleyici

Öneri yazı

Direnişin sembolü Hundessa öldürüldü

“Yardımın dışarıdan gelmesini beklemeyin, bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek bir rüya. Ayağa kalkın, atınızı hazır edin …

instagram default popup image round
Follow Me
502k 100k 3 month ago
Share