Aktüel Yorum

yapış yapış bir vurdumduymazlık

Vapurun içi uykudan ağırlaşmış, yapış yapış bir vurdumduymazlık. Yanağıma değen camın ardında yüzüme bakmıyor deniz, küsüz bu sabah.

Mrs.Dalloway elimde, ölümü bir direnme olarak görüyor Virgina, iletişim kurma çabası. İnsanlar gizemli bir şekilde ellerinden kaçan öze ulaşamayacaklarını anlıyorlar, yakınlık uzaklaşıyor, tat yok oluyor. Bir kucaklaşma var ölümde, diyor.

Reklam

Metin’in kafasında bir darp var !

Direnen sözcükler de yetersiz kalıyor değil mi bazen, zulmün evrensel tarihini yazınca birileri. Masumluğun ezilmiş filizi.

Reklam

Ahhh!

Şiddetten korkuyorum, dünyayı  yaşanmaz  kılanlardan, Afrika’da adı bilinmeyen bir kabilenin  yok olmasından, sevdiklerimi bir daha görememekten korkuyorum. Kalbime inen ırmağın etrafında taşlar var sanki.

Elimde kalan iki melez umudu onlara bağışlıyorum. İç sesimi duyuyor insanlar, geri seken ses dalgaları gibi. Bedenim içinde kayboluyorum.

Sabah sızılarımın  yanına  boylu  boyunca uzandı az önce. Nefesim mi yetmiyor ne?

Hayat yasanacak kadar güzel oysa

Hayat yasanacak kadar güzel

Hayat yaşanacak

Hayatt!

İnce hesaplar kalınlaştırıyor yüreği eski bir ezgi içinizi delip geçemiyor o vakit. Ellerime bakıyorum baharım eksik, denizde bir düğüm köz, közdeki düğümü çözecek hayat

bekliyorumm!

Yazarın bir önceki yazısı
Kapalı
Başa dön tuşu